CREATIVE NARVA on hoo sisse saanud, konkursile laekus 100 kandideerimistaotlust

Kandideerimistaotluste vastuvõtt uute moebrändide koolitus- ja töötubade sarja “CREATIVE NARVA: United Workshops of Fashion” on lõppenud, kokku esitati oma rahvusvahelise moebrändi loomiseks 100 kandideerimistaotlust.

 

“Osalema ootasime nii meeskondi kui üksikkandidaate. Taotlejate seas oli 11 meeskonda ning 57 inimest alles otsivad endale kaaslasi, kellega koos moebrändi looma hakata. 5. oktoobril Narvas toimuval avaüritusel saavad meeskonnad lõplikult komplekteeritud,” rääkis Creative Narva projektijuht Darja Saar. Registreerunute hulgas on moehuvilisi Narvast, Sillamäelt, Jõhvist, Kohtla-Järvelt, Tartust ja Tallinnast. Lisaks on huvilisi Lätist ja Venemaalt.

 

“Mul on väga hea meel, et osalema on tulnud nii erineva taustaga inimesed. Oma moebrändi soovivad luua nii üldhariduskoolide õpilased ja tudengid, aga ka juba kogenud tegijad, kellel on juba ette näidata Tallinn Fashion Weekil osalemise kogemus või koostöö Eesti moebrändidega. Seega on tulemas väga põnev konkurss,” ütles Saar.

 

Creative Narva moekonkursi peamine eesmärk on kokku tuua alustavad ja juba tegutsevad moeloojad, stilistid, õmblusspetsialistid, foto- ja videograafid, kes looksid meeskonnas oma toimiva ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise moebrändi. Projekti laiem eesmärk on Narva põneva tekstiilipärandi taaselustamine läbi moetööstuse ja loomemajandust edendavate ürituste sarja käivitamise. Kolmekuulisel inkubatsiooni-vormis intensiivkoolituse ja selle sees toimuva tiimide konkursil osalejad selguvad avaüritusel. Jaanuaris 2019 selgub võidutiim, kes on suutnud luua parima “I am real” mõtteviisist inspireeritud kollektsiooni. Peaauhinnaks on õppereis Euroopa moepealinna Milanosse.

 

Konkursil osalevad meeskonnad peavad läbima seminaride ja mentorlussessioonide sarja, mida juhendavad kogenud praktikud: moeloojad Karl Kristian Steinberg ja Ülle Pohjanheimo, stilist Peter Aluuan ja USA ajakirja „Document Journal“ toimetaja Alice Lefons.

Kogu eksperimentaalse moeplatvormi inkubatsioon toimub Narvas ning see valik pole juhuslik.

 

Narva Loomeinkubaatori OBJEKT juhi Jana Pavlenkova sõnul uutele moebrändidele suunatud intensiivkoolitus ja praktilised töötoad toovad Narva rahvusvahelise moehuviliste professionaalse seltskonna, tänu millele Narvast võiks saada Eesti moetööstuse pesa.  “Narval on olemas kõik vajalikud tingimused, et olla rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliste moebrändide kodu. See linn on avatud loomingulistele ja ettevõtlikele inimestele”, – ütles Pavlenkova.

 

Konkursi õppeosa autor, Londonis ja Shanghais baseeruv moekunstnik Karl Kristian Steinberg: “Olen korduvalt näinud, kuidas endistes tööstuslinnades Inglismaal tärkab uus elu kultuuri najal. See on protsess, kus on tekkinud maailma kõige olulisemad kunstiliikumised ja subkultuurid ning Narval on selles kontekstis ääretult unikaalne potentsiaal.”

 

Koolitusplatvormi sisu ja tegevused on kokku pannud rahvusvaheliselt tunnustatud moeloojad Karl Kristian Steinberg, Ülle Pohjanheimo, Tallinna Loomeinkubaatori juht Anu Lõhmus ja Narvas baseeruva loomeinkubaatori OBJEKT eestvedaja Jana Pavlenkova. Projekti juhib Darja Saar, kes on varasem üle-eestilise ettevõtlusaktiivsusplatvormi ENTRUM algataja ja eestvedaja.

Lähemalt saab tutvuda aadressil: http://www.creativenarva.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga